ЕМ-технології

ЕМ препарати в птахівництві

Застосування Емочек в птахівництві має такі позитивні ефекти:

 1. Поліпшується здоров’я тварин – зміцнюється імунітет, поліпшується травлення, підвищується стійкість до стресових ситуацій.
 2. Підвищується продуктивність і поліпшується якість продукції – птахи швидше ростуть, швидше набирають вагу, м’ясо виходить кращої якості, підвищується несучість.
 3. Линька переноситься легше і проходить швидше.
 4. Поліпшується санітарно-гігієнічна ситуація – в курнику зникають неприємні запахи, зникають мухи, зменшується кількість бруду.
 5. Прискорюється і спрощується переробка курячого посліду – компост з гною виходить більш якісним і за більш короткий термін.
 6. Спрощується процес зберігання корму. Стабільність кормових сумішей на відкритому повітрі значно підвищується за рахунок мікробіологічних добавок, а також підвищується термін його зберігання без спеціального охолодження в літній час.

 

Емочки ефективні при утриманні бройлерних курей і курей-несучок, індиків, перепелів, качок, гусей та іншої сільськогосподарської птиці.

Пробіотична добавка в корм (поліпшується травлення, зміцнюється імунітет, поліпшується якість продукції, підвищується несучість, підвищується поживність і швидкість компостування гною, зменшується кількість мух, зникають неприємні запахи).

Позитивні мікроорганізми поселяються в кишечнику тварин, тим самим зменшуючи ризик діарейних захворювань і припиняючи розмноження патогенних мікробів в екскрементах тварин. Імунна система та засоби захисту організму у тварин посилюються, в результаті чого їх загальна життєздатність збільшуватися.

Ефективні мікроорганізми збільшують клітинний метаболізм і, як наслідок – прискорюється оновлення і регенерація клітин; шкідливу дію екзогенних вільних радикалів зменшується.

Важливий позитивний ефект застосування Емочек в якості кормової добавки полягає в тому, що гній тварин буде мати слабкий запах і багатий поживними речовинами.

 

Витрата при вирощуванні курчат (на 10 штук), в день

Вік тваринСпосіб внесенняЕмочки для тварин (рідкі, додаються в сухий корм або пиття)Емочки-Бокаши для тварин
До 10 днівУ воду для пиття1 мл
10 днів – 1 місяцьУ воду для пиття2 мл
1-3 місяціУ корм5 мл або10 г
Старше 3 місяцівУ корм10 мл або20 г

 При виникненні гострих проблем зі здоров’ям, дати птахам попити 30% розчин Емочек для тварин. Надалі протягом доби додавати потрійну норму Емочек в воду або в корм.

Витрата при вирощуванні курей-несучок, бройлерних курей, індиків, гусей і качок (на 1 тонну корму) при годуванні сухим пресованим кормом

Вік тваринСпосіб внесенняЕмочки для тварин (рідкі, додаються в сухий корм або пиття)Емочки-Бокаши для тварин
Перші 2 тижніУ воду для пиття7-10 л або20 кг
ЗгодомУ воду для пиття5-10 л або15 кг

У стресових ситуаціях додатково додавати 30 кг бокаші на 1 тонну корму.

При годуванні птахів злаками (пшениця, кукурудза і т.д.), зерно перед годуванням замочують на 12-24 години в 2% -му розчині Емочек для тварин.

Підвищити кількість корисних мікроорганізмів, заощадивши при цьому кількість покупних ЕМ-препаратів можна шляхом приготування ЕМ-ферментованого корму .

Для цього на 1 кг заваренной і остигнула кормосмеси додають: 280 мл теплої нехлорованою води, 12 мл Емочек для тварин і 8 мл патоки. Ретельно перемішують і поміщають в анаеробні умови (наприклад, в поліетиленових пакетів, з якого видавлюють повітря) для ферментації на 5-10 днів при температурі 20-30 С.

Готовий корм змішують зі звичайним кормом у співвідношенні 1: 5. Ферментований корм краще перетравлюється птахом, за рахунок чого йде більш швидкий приріст живої маси. У герметичній упаковці ферментований корм може зберігатися до одного місяця, але краще використовувати його в міру приготування.
Дезінфекція при збиранні в курнику

Аміак – головний елемент забруднення повітря в приміщеннях, де утримується птиця. Використання Емочек як добавка до питної води, а також використання ЕМ-ферментують-ванного корми в два і більше разів зменшує концентрацію аміаку в пташнику.

Дезінфекція проводиться, як правило, методом розпилення розчину рідких Емочек по повітрю і поверхонь. Всі поверхні, а також всі частинки пилу в повітрі пташника заселяються ефективними мікроорганізмами, завдяки чому пригнічується ріст патогенів, зменшується утворення шкідливих газів (сірководень, аміак і т.д). Зникають вогнища гниття, що істотно зменшує популяцію шкідливих комах і мух.

Перша дезінфекція (перед початком регулярних обробок емочка): Очистити і помити всі поверхні водним розчином препарату «Емочки для видалення забруднень» (1: 100). Потім розпорошити по всіх поверхнях «Емочки для видалення забруднень», розбавлені водою 1:20. Особливо ретельно обробити закутки і важкодоступні місця.

Надалі очищення та дезінфекцію проводити не менше 2-х разів на тиждень з використанням препарату «Емочки для Тварин» (витрата препарату – 1л на 100 кв.м, розбавити водою 1: 2).

Прочищення автоматичних поїлок.

Додавання Емочек через систему автоматичної подачі питної води перешкоджає появі відкладень і засмічення системи. Якщо ЕМ-технологія не використовується або Емочки додаються іншим способом, іноді виникає необхідність провести прочищення поїлок. Для цього в систему заливають Емочки, розбавлені водою 1:10 і залишають на добу, після чого промивають водою. При необхідності чистку повторюють.

 

Зміст птахів на глибокій ферментаційної підстилці.

Переваги глибокої ферментаційної підстилки:

 1. Тварини утримуються в чистоті, неприємні запахи відсутні.
 2. Економиться працю, пов’язану зі збиранням і видаленням посліду.
 3. Економія на опаленні за рахунок тепла, одержуваного в результаті мікробіологічних процесів деструкції посліду всередині підстилки.
 4. Птахи краще себе почувають і швидше набирають масу, ніж при традиційному методі вирощування, причому на кілька відсотків збільшується частка м’яса.
 5. Відсутні гризуни і шкідливі комахи.
 6. Після закінчення терміну експлуатації (до 5 років!) Підстилка може бути використана для безпосереднього внесення в грунт в якості високоякісного добрива з високою концентрацією агрономически корисних мікроорганізмів!

 

Технологія утримання птахів на глибокій ферментаційної підстилці з емочка:

 1. Ідеальна основа для глибокої підстилки – земля або пісок. Якщо основа – бетон, асфальт або інше водонепроникний покриття, шар початкової підстилки збільшують в два рази.
 2. насипати початковий шар підстилки – рубана солома, деревні стружки, тирса або торф товщиною 20-30 см. У міру укладання підстилки, в неї додають Емочки-Бокаши в кількості 2 кг на 1 куб.м підстилки. Підстилку і бокаші рівномірно перемішують. Не варто насипати бокаші зверху – птиці їх з’їдять!
 3. Запускаємо птицю. Поступово птиці зволожують підстилку, ефективні мікроорганізми активізуються і підстилка починає працювати.
 4. У подальшому, в міру забруднення верхнього шару підстилки, слід підсипати свіжу органіку шаром 2-3 см.
 5. 1-2 рази в тиждень поверхню підстилки а також всі поверхні в пташнику слід обприскувати водним розчином Емочек (200 мл на 10 л води). Витрата препарату – 10 мл на 1 кв.м свинарника (витрата розчину – 0,5 л на 1 кв.м.).
 6. Для нейтралізації аміаку і підгодівлі птахів бажано час від часу посипати підстилку доломітового борошном (0,5 кг на 1 кв.м).
 7. Підстилку рекомендується повністю міняти в кінці зимового періоду. Залежно від технології утримання птиці, щільності її заселення і наявності вигульного простору, підстилку можна змінювати один раз на 3-5 років.

 

Застосування Емочек для відновлення вигульних майданчиків

Якщо при утриманні домашньої птиці використовуються вигульні майданчики, то можуть виникнути проблеми з гігієною на цих ділянках. Для відновлення екології на майданчиках, в перебігу всього вигульного періоду рекомендується проводити щомісячні обробки методом розпилення водного розчину препарату (1:10) з витратою 200 мл Емочек на сотку.

Компостування пташиного посліду.

Оскільки свіжий пташиний послід надмірно насичений аміаком, він вимагає додаткового компостування перш, ніж вносити його в землю в якості добрива. Додавання Емочек не тільки прискорює процес компостування, а й запобігає розвитку патогенної мікрофлори, захворювань, а також видаляє неприємні запахи.

Для оптимального компостування рекомендується регулярно (в міру накопичення компостируемой маси, але не рідше 1 разу на тиждень) додавати 1-2 л рідких Емочек (або 2-3 кг бокаші) на 1 куб.м посліду.

Про досвід застосування ЕМочек при утриманні тварин в статтях :

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *