Землеробство

Методи Еко-боротьби з білокрилкою в природному землеробстві

Методи Еко-боротьби з білокрилкою в природному землеробстві

Як позбутися від білокрилки? Що можна використовувати проти білокрилки, щоб не нашкодити собі і природі? Які препарати в органічному, природному землеробстві використовують від білокрилки?

Дуже непросто позбутися від такого шкідника, як білокрилка. Наукова назва Алейродіди (Aleyrodidae) в перекладі з грецького борошно, а для багатьох хліборобів, взаємодія з цією комахою обертається в борошно. Назвали білокрилку так від того, що на крильцях у комахи є білий наліт, схожий на борошно.

Якщо доторкнувшись до рослини, з нього злітають білі мошки, а на зворотному боці листочка ви бачите щось, що нагадує лусочки, якщо на рослині з’являться жовтуваті плями і липкий наліт, а сама рослина повільно почне чахнути-значить на нього напали білокрилки.

Від білокрилки порятунку немає у відкритому грунті, в теплицях і парниках, а також в приміщенні на кімнатних рослинах. Розмір цієї комахи, схожого на маленьку моль, в залежності від виду, до 3мм, тільце оранжевого кольору в темні цятки, має чотири крильця.

Самими ненажерливими білокрилки стають в фазі личинок, прикріплюючись в нижній частині листочка рослин, буквально висмоктуючи сік. Любить білокрилка тепло і вологу. Комаха настільки теплолюбна, що вже при температурі +10°C гине, але ось їх яйця відмінно зимують і переносять зимові морози. Тому влітку дані шкідники швидко розлучаються і живуть на вулиці, а ближче до холодів шукають місця тепліше: теплиці, Кімнатні рослини в будинку.

!УВАГА! Комаха, крім того, що висмоктує сік з рослини, ще швидко переносять хвороби, заражаючи все на грядках. Це потрібно враховувати, коли підбираєте препарати для боротьби з білокрилкою, тоді ж відразу необхідно починати лікувати рослини і проти таких хвороб як борошниста роса, кучерявість, мозаїка, різного виду гнилі і т. д.

Звичайно, завжди легше впоратися зі шкідником на початковому етапі появи, а ще краще намагатися не допускати білокрилку на ділянку. Для цього постійно оглядайте рослини і вчасно підгодовуйте, посилюючи імунітет.
Так як ми пропагуємо органічне землеробство, для отримання корисного і здорового врожаю, тому рекомендуємо тільки ті засоби і препарати, які не зашкодять природі і людині.
На самому початковому етапі можна впоратися і зовсім за допомогою мила, добре намиливши листочки знизу і через годину змити водою. Різні народні методи боротьби з білокрилкою – це обприскування настоями полину, кульбаби, часнику; опудривания гострим перцем або попелом. Паралельно можна використовувати клейові пастки, на які попадуться дорослі білокрилки.
З білокрилкою відмінно справляється хиже паразитичне ентомафаги (це природні противники шкідливих комах) – енкарзія. Достатньо всього однієї особини на 1 кв.м. але в нашому кліматі, на жаль, вони можуть виживати в теплицях.
Наші експерти підібрали комплекс біо-препаратів, які допоможуть ефективно впоратися з білокрилкою і тими супутніми хворобами, які приходять разом нею:

Для цього необхідно змішати в одній бакової суміші:

СЕЗАР – високоефективний біо-препарат, який працює проти білокрилки. Дія починається через добу.
Бітоксибацилін біологічний засіб інсектицидної дії. Нейтралізує личинки білокрилки, тим самим знищуються відразу всі покоління паразита.
БОВЕРИН-біологічно активний інсектицидний препарат контактної дії. Не забудьте, що цей препарат заздалегідь необхідно приготувати, активуючи суперечки, на що знадобиться близько 24 годин. Завдяки цьому препарату, навіть ті комахи, які на час полетять від епіцентру обробки, перечікуючи час дії СЕЗАРА, будуть заражені і заразять інших своїх родичів на сусідніх ділянках – не зможуть повернутися назад.

 

ТРИХОДЕРМА-вилікує рослини від хвороб, які білокрилки переносять на собі, послаблюючи імунітет і знищуючи рослини.
!УВАГА! Ще один важливий момент! Обов’язково необхідно використовувати прилипач, хоч в баковій суміші з біо-препаратами, хоч в настоянках з трав. І використовувати його потрібно в підвищеному дозуванні-прям в 5 разів! (в даному випадку це не багато), що дозволить добре закріпитися на листках засобам боротьби і зловити дорослих комах білокрилки, немов прибити її до обробленого рослині.
Ті Прилипачі, що пропонуємо на нашому сайті, на відміну від мильних розчинів або шампунів з миючими засобами, всі вони на основі полісахаридів, а не мильної хімії. Не просто липкі, а дозволяють дихати рослині, при цьому ще й поживні, що захищають рослини від стресів.
Рекомендуємо прилипачі «Липосам» і «Добрий господар»
Ми перевірили на своїх ділянках-цей комплексний підхід обов’язково спрацьовує проти білокрилки. Спробуйте і напишіть свій відгук про це нашому менеджеру або розкажіть той метод, яким користуєтеся ви проти білокрилки. Поділіться ефективними методами боротьби проти білокрилки.
Бажаємо вам успіхів і відмінних, здорових врожаїв)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *