ЕМ-технології, Землеробство

Використання ЕМ-препаратів в саду

Посадка дерев

Поліпшення грунту при посадці саду – найкращий спосіб забезпечити дерева усім необхідним на довгі роки. Для цього на дно посадочної ями закладається органічний матеріал. Це може бути готовий високопоживний компост (ферментовані харчові відходи, ЕМ-биогумус, компостований гній), якого треба трохи (3-4 відра на дерево, 0,5-1 відро на кущ), або свіжа органіка (краще всього – деревна тріска, але підійде також листяний опад з дрібними гілочками), яка перемішується із землею, пошарово пересипається бокашиками, проливається водою і трамбується. Для внесення свіжої органіки посадочна яма порпається великих розмірів.

Крім того можна підвищити приживаність саджанців, замочивши їх корені на декілька годин в 10% розчині Емочек.

Підгодівля дорослих дерев

Щоб дорослі дерева краще росли і плодоносили, їх рекомендується регулярно мульчувати. Мульчування забезпечує захист прикореневої зони від пересихання, вимивання, видування і вимерзання, пригнічує зростання бур’янів, і, крім того, постійно поповнює запас поживних речовин. Дорослі дерева можна мульчувати свіжою органікою (наприклад – свіжоскошеним сеном або деревною тріскою), під яку в якості мікробіологічної закваски додавати Емочки-Бокаши 0,5-1 склянка (25-50 гр) бокашиков на 1 кв.м. площі. З метою пригнічення зростання бур’янів можна додатково мульчувати дерева картоном.

У промислових садах поширенішим є мульчування дерев і кущів синтетичним матеріалом (чорний спанбонд, чорна полиетиленовая плівка), під яким прокладаються стрічки краплинного зрошування. У такому разі вступ свіжої органіки в прикореневу зону ускладнений, і воно заміщається внесенням спеціально приготованих поживних компостів (см Ем-компостування), додаванням підгодівель і ЕМ-препаратов у воду для поливу, а також внекорневыми підгодівлями. У таких випадках рекомендується як мінімум 3 рази за сезон (оптимально – 5-10 разів) додати 1 л Эмочек (чи трав’яного Ем-настою) на кожну тонну води для поливу.

Старі згасаючі дерева можна підтримати, закопавши на глибину 25-30 см по периметру крони декілька відер Ем-компосту, ЕМ-биогумуса або ферментованих харчових відходів.

Обробка крони дерев

Обробка крони дерев шляхом обприскування ЕМ-препаратами (а також їх похідними) переслідує мету зміцнити імунітет рослин, запобігти розвитку грибкових захворювань, понизити вплив негативних природних чинників (заморозки, посуха, надмірна сонячна радіація), підгодувати слабкі дерева.

Всього рекомендується робити мінімум 5 обробок за сезон. Під час обробок рекомендується ретельно обробляти листя з обох боків, гілки, ствол і прикореневу зону дерев.

1-а обробка робиться ранньої весни, як тільки середньодобова температура повітря перевищить 5°С.

Обробка проводиться сумішшю препаратів (з розрахунку на 10л води)

“Емочки для Землеробства” (чи “Емочки для Усіх”) – 0,5 л;

“Емочки для захисту урожаю” – 40 мл;

ЕМ-керамический порошок – 2 чайних ложки;

Прилипач згідно інструкції (можна замінити сироваткою молочної або рідким милом)

2-а обробка – перед цвітінням.

На 10л води:

“Емочки для Землеробства” (чи “Емочки для Усіх”) – 200 мл;

“Емочки для захисту урожаю” – 20 мл;

ЕМ-керамический порошок – 2 чайних ложки;

Прилипач

3-а обробка – під час цвітіння.

На 10л води:

“Емочки для Землеробства” (чи “Емочки для Усіх”) – 50 мл;

“Емочки для захисту урожаю” – 10 мл;

ЕМ-керамический порошок – 0,5 чайних ложки;

Прилипач

4-а обробка – після цвітіння (краще обприскувати кожні 10 – 15 днів)

На 10л води:

“Емочки для Землеробства” (чи “Емочки для Усіх”) – 200 мл;

“Емочки для захисту урожаю” – 20 мл;

Прилипач

5-а обробка – після опадання листя, до серйозних заморозків.

На 10л води:
“Емочки для Землеробства” (чи “Емочки для Усіх”) – 1л;

ЕМ-керамический порошок – 2 чайних ложки;

Прилипач

Захисне покриття стволів дерев

У складках кори дерев живе і сезонно мігрує від крони до землі і назад безліч різних бактерій, грибків, комах, у тому числі і шкідливих для дерева. Традиційно цю проблему садівники вирішували за допомогою “білення” стволів дерев. Рецептів “білень” множина – можна купити готову суміш або зробити самому. Білення, до складу яких входять агресивні і отруйні компоненти, – мідний купорос, вапно, а також клей ПВА та ін., як мені здається, краще не використати. Мідний купорос накопичується в тканинах і плодах дерев, вапно – обпалює кору. Крім того ці речовини стерилізують середовище, а стерильне середовище, як відомо, першими заселяють патогены. Отруйні компоненти білень можна замінити корисними бактеріями – пробіотиками. Вони швидко розмножаться під поверхнею білення і наведуть там лад. І, крім того, допоможуть дереву залікувати ранки і тріщинки в корі.

Тому Емочки можна додавати у будь-яке органічне білення. Ми радимо вливати від 50 до 100 мл Емочек на 1 літр готового білення.

Особливо хороший і довгостроковий ефект дає додавання у білення ЕМ-керамического порошку (особливо якщо сумніваєтеся в її екологічності). Ми рекомендуємо сипати 20 -50 гр порошку на 1л. білення.

Можемо запропонувати такий рецепт саморобного садового білення :

На 10л відро йде:

– 2 кг жирної глини – Емочки (“для Землеробства”, “для Усіх”, Ем-керамический порошок)

– солодкість (щоб бактеріям було чим живитися) – 50 гр патоки або густого цукрового сиропу.

– органічний прилипач (щоб утримувати білення на дереві).

З наявних в звичайному господарстві підійдуть: знежирене молоко (2л), натуральний шпалерний клей або казеїновий клей (100гр), темне господарське мило (натерти на терці півшматка і розчинити).

Також для краси і відображення сонячного світла можна додати 500 г крейди. Багато крейди краще не використати – він погано сумісний з Емочками.

Зручніше спочатку в невеликій кількості води (3л) розчинити приліпатель, додати Емочки і солодкість, потім залити цим розчином глину (суміш сухої глини і крейди), дати глині набубнявіти. Розвішувати білення, доливаючи воду, поки консистенція не досягне густини сметани.

Використати готове білення бажано в день приготування.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях: