Землеробство

Злаки і технічні культури

При вирощуванні злаків і технічних культур по агротехніці органічного землеробства, солому та інші рослинні залишки рекомендується подрібнювати і залишати на поле з метою відновлення ґрунтової родючості.

Обробка стерні проводиться відразу після збирання врожаю попередньої культури. Солома або інші органічні залишки дрібно нарізають і розкидаються по полю, обробляються водним розчином «Емочек для Землеробства» (20л / га, розвести водою 1:10), після чого неглибоко заорюють в землю (дискують).

У разі якщо солома була прибрана, необхідно внести бокаші (розсипати і передісковать) в кількості 150-200 кг на га за 1 тиждень до посіву нової культури.

Якщо на полі планується вноситися гній, його також бажано попередньо обробити ЕМ-препаратом. Для цього гній оббризкують водним розчином Емочек (1л препарату розводять в 10-100 л води, в залежності від вологості гною, на тонну), перемішують і розсипають тонким шаром по поверхні землі не менше ніж за 2 тижні до посіву.

Хороший результат для відновлення родючості грунту на великих площах дає сидерація –  вирощування спеціальних культур в проміжках між основними. Основні функції сидератів – поповнення запасів органіки і поліпшення структури грунту. Деякі сидеральні культури також мають особливі властивості знезаражувати грунт і відлякувати шкідників (гірчиця), фіксувати азот (бобові). Зазвичай сидерати скошуються і дисків до або під час їх цвітіння. Перед скошуванням сидератів рекомендується обробити їх водним розчином Емочек (20л / га, розводять водою 1:10). Щоб сидерати дружно і добре росли, рекомендується при посіві змішати їх з препаратом «Емочки-бокаші» (витрата препарату від 1 кг на 100 кв.м).

Передпосівна обробка насіння  з метою знезараження, підвищення і прискорення схожості, проводиться водним розчином Емочек (Емочки для Всіх або Емочки для Землеробства) концентрацією 1 : 10. Витрата препарату 1 л на 100 кг насіння. Насіння можна обробляти або методом занурення (на 30хв), або обприскуванням препарату по поверхні або в спеціальних протравітельних машинах. Оброблене насіння необхідно висіяти в той же день.

Обробка під час вегетації.  Зазвичай достатньо зробити 3 обробки – в фазі 3-4 листів, у фазі кущіння і в фазі виходу в трубку . Витрата Емочек – 3-5 л / га на обробку.

У разі, якщо прогнозується поява захворювань або шкідників, проводиться додаткова обробка сумішшю препаратів «Емочки для захисту врожаю» (1 л) і «Емочки для Всіх / для Землеробства» (5 л), розчинених в 200-250 л води (норми на гектар).

При обробці по вегетуючих рослинах обов’язково додавати прилипач.

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях </ span>: </ h2>

[rpwe thumb=”0″ thumb_width=”100″ thumb_height=”100″ date=”0″ excerpt=”0″ cat=”303″ limit=”7″ length=”10″]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *