Землеробство

Теплиця

Екосистема теплиці створюється і регулюється людиною штучно. Тому успіх землеробства в закритому грунті практично повністю залежить від людини, його можливостей і умінь. Оскільки будівництво та утримання теплиці вимагає чималих капіталовкладень, то економити на родючість грунту та якість продуктів, вирощених у теплиці, взагалі не має сенсу. Тому саме в теплицях ЕМ-технологія, як правило, розкриває весь свій потенціал.

Внесення мінеральних добрив, так само як і використання отрутохімікатів в теплиці, з плином часу призводить до плачевних результатів – грунт засоляется, її мікрофлора – деградує і вироджується, втрачаючи здатність до саморегуляції, рослини вимагають все більше і більше хімії, яка врешті-решт накопичується в продуктах харчування, а також впливає безпосередньо на людей, які працюють в такій теплиці. Розумним рішенням є відмовитися, наскільки це можливо, від застосування хімікатів в теплиці, замінивши їх безпечними аналогами біологічного походження.

Основа успіху – здорова і родючий грунт. Правильно підготовлений грунт теплиці є запорукою багатого врожаю здорових і поживних плодів. Аеробний компост містить мало поживних речовин, але швидко дозріває – за 1 – 2 місяці. Анаеробний ЕМ-компост готується довше (2-3 місяці), але містить значно більше поживних речовин. Максимальна кількість поживних речовин в легко засвоюваній для рослин формі міститься в ЕМ-біогумусі. Детальніше – дивись в розділах компостування , виробництво ЕМ-біогумусу

Якщо немає часу на підготовку ЕМ-компосту або можливостей для приготування або закупівлі біогумусу, то можна за 10-12 днів до висадки розсади в грунт або висіву насіння провести обробку грунту теплиці водним розчином ЕМ-препарату (Емочки для Земледеліядля Всіх). Витрата препарату становить 100-200 мл на 100кв.м. Препарат розводять водою в концентрації 1:10 і обробляють поверхню грунту, мульчу або залишки попередньої культури. Відразу після обробки слід провести полив методом дощування, після чого грунт вкривають спанбондом (щоб не висихала).

Майже будь-який грунт містить достатню для забезпечення нормального росту рослин кількість макро- і мікроелементів, які часто, на жаль, входять в недоступні для засвоєння рослинами сполуки. Вміщені в ЕМ-препарат корисні мікроорганізми здатні перетворити їх в доступні для рослин форми, що дозволяє значно скоротити, а згодом повністю відмовитися від застосування штучних мінеральних добрив.

Підготовка ґрунту під розсаду, передпосівна обробка насіння проводиться, як написано в розділі про городництво

Догляд за вирощуваними культурами в вегетаційний період дещо відрізняється від звичайного городу. Пов’язано це з тим, що в теплицях, не обладнаних автоматичними провітрювачами і зволожувачами, дуже складно підтримувати оптимальну вологість повітря. Тому ми рекомендуємо 2-3 рази в тиждень обприскувати вегетирующие рослини слабким розчином Емочек (1: 500) для підтримки балансу мікрофлори і профілактики захворювань.

Крім того, рекомендується підгодовувати рослини через систему крапельного поливу трав’яними ЕМ-настоями, ЕМ-екстрактами з ферментованих харчових відходів, витяжками з ЕМ-біогумусу, або ж водними розчинами ЕМ-препаратів ( «Емочки для Землеробства / для Всіх) в низьких концентраціях (1 : 1000).

У разі появи ознак захворювання, слід обробляти рослини кожні 3-4 дні водним розчином суміші препаратів «Емочки для Землеробства / для Всіх» (4 частини) і «Емочки для захисту врожаю» (1 частина) в концентрації 1: 100 до тих пір, поки проблема не буде вирішена.

У разі запущених захворювань, лікування рослин краще проводити чергуванням обработкок антигрибковим препаратом Мікосан-В з обробками емочка .

Про досвід застосування ЕМочек в землеробстві в статтях

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *