ЕМ-технології

Ефективні мікроорганізми – ЕМочки

Ефективні мікроорганізми з’єднують видимий і невидимий світи

Інтерв’ю з доктором Ганною Катариною Цзошке

опубліковано: журнал MultiKosmos №15, вересень 2013

Чи хто-небудь ще настільки глибоко вивчає ефективні мікроорганізми (ЕМ), як доктор Анна Катаріна Цзошке. Для неї різні місця існування невіддільні одне від одного. Вона досліджує різні взаємозв’язку і бачить в ЕМ засіб реактивації здорових природних циклів.

 

Чим захоплюють Вас ефективні мікроорганізми?

Я познайомилася з еффектівнимімікроорганізмамі 14 років тому в ході спільної роботи з агрономом Адольфом Даенеке. Нас обох зацікавила ця тема і ми захотіли краще зрозуміти, що визначає властивості ЕМ. Ми все глибше занурювалися в вивчення цього питання і нарешті нам стало зрозуміло, що справа йде зовсім не так, як пишеться про нього в підручниках і відрізняється від всього того, що було нам відомо раніше. Це посилило нашу цікавість і ми почали вивчати історію мікробіології з точки зору досвіду використання ЕМ. При цьому ми дізналися, що в 19-му столітті сформувалося розуміння мікробіології, швидше за відображати дух того часу, ніж колишнє результатом справжніх наукових досліджень. Тоді в поданні людей, будь-яким чином займалися мікроорганізмами, жило чимало ілюзій. Лікарі найчастіше проходили підготовку у військових госпіталях. Спостереження за допомогою мікроскопа інтерпретувалися односторонньо. І дослідники просто зробили висновок, ніби мікроорганізми також ворогують між собою. Це були тільки проекція. Співпраця і взаємна підтримка, спрямовані на створення оптимальних умов для життя – така можливість взагалі не бралася до уваги.

Як бактерії можуть стимулювати розвиток природних систем?

Вся наша діяльність на Землі, будь то обробка грунту або миття автомобілів, так, вся наша культура формує певну навколишнє середовище, в якій процвітають відповідні мікроорганізми. На пластиковій поверхні, наприклад, розвиваються зовсім інші мікроорганізми, ніж на дерев’яній. Таким чином, свідомо формуючи середу, ми можемо впливати на мікрофлору і разом з нею на все наше життя. Виник в 19-м і закріпився в 20-м столітті уявлення про мікроорганізмах стало швидше джерелом проблем. Якщо чесно розглянути його, можна побачити, що боротьба з бактеріями не виправдовує себе і є по суті енерговитратним і дорогим заняттям.
Нам слід розуміти, що мікроорганізми володіють здібностями, жваво протягом мільярдів років, і що функціонують вони бездоганно. Мікроорганізми повідомляються один з одним, з усіма іншими клітинами і діють як єдиний мікробіом, тобто колективно. І ми тільки виграємо від співпраці з ними.

Ваша книга «ЕМ. Ефективні мікроорганізми »починається з« мікрофілософского »вступу. Чому?

З самого початку необхідно проаналізувати свій світогляд, в іншому випадку зрозуміти ЕМ неможливо. Багато хто вважає, ніби все бактерії небезпечні і провокують захворювання. Однак питання полягає в тому, чи слід розглядати планету як поле битви або ж як місце прояви мудрості, де все розмаїття життя взаємопов’язане, має загальний розвиток і підпорядковано єдиному раціональному плану. Мікроорганізми все виразніше показують мені, що вони займають ключову позицію. Окремі мікроорганізми невидимі, проте результат їх спільної діяльності очевидний – наприклад, коли свіжа капуста перетворюється в квашену. Мікроорганізми – істоти, що живуть на кордоні між видимим і невидимим світами. Вони допомагають знайти мости в точках розриву, вони з’єднують і надають руху, вони зціляють. Я сподіваюся, співпраця з бактеріями здатне подарувати світові мир.

Мікроорганізми адже і так існують в природі, для чого ж потрібно використовувати ЕМ?

Тут необхідно зрозуміти, що зазвичай ми розглядаємо довкілля окремо один від одного. Ми дивимося на грунт і вносимо в неї мінеральні добрива. В результаті такої обробки в грунті розвивається інша мікрофлора, яка послаблює коріння рослин. Потім ми переносимо погляд на рослину і вивчаємо його у відриві від всього іншого. Воно ослаблене і привертає до себе шкідників, наприклад, жуків, і ми застосовуємо пестицид. Потім ми збираємо рослина зі зміненими мікробами як фураж і послаблюємо тварина. Ефективні мікроорганізми дають можливість усунути утворилася блокаду. І в результаті ми відновлюємо здоровий природний цикл.

Ефективні мікроорганізми дають імпульс саморегуляції, що забезпечує формування здорової мікрофлори в грунті. Ця мікрофлора живить рослини, вона розвивається в тваринному і знову виходить назовні, і при поверненні в грунт життєвий цикл замикається. Дуже важливо розглядати життєві цикли в цілому: якщо корова хворіє, причини слід шукати в коренях рослин, якими вона харчується. І ми, люди, не можемо бути здоровіше грунту, в якому виростає наше харчування.

Який потенціал ЕМ бачите Ви як лікар в сфері лікування та догляду за хворими?

Саме в лікарнях в процесі боротьби з бактеріями і виникла ідея мікробіотіческой протистояння. Мікрофлора в лікарні істотно відрізняється від мікрофлори за її межами. Трансформувалися мікроби також прагнуть до виживання, однак набули резистентність штами неприпустимі в природному середовищі організму. Засів мікрофлори кардинальним чином позначається на нашій імунній системі, здорова і успішно кооперуються мікрофлора необхідна для підтримки нашого здоров’я.

Тут виникає протиріччя: ми вирушаємо в лікарню, щоб поліпшити стан нашого здоров’я. Однак тамтешня мікрофлора абсолютно цьому не сприяє. У нас сформована ілюзія: стерильність означає здоров’я. Але з моменту виникнення Землі абсолютної стерильності ніколи не існувало. І якщо ми будемо розпорошувати в такому просторі ЕМ, ми зможемо замінити патогентние бактерії здоровими.

Про значення ЕМочек для екології читайте в статтях < strong>:

Схожі повідомлення