ЕМ-технології, Підприємництво

Органічні добрива та біопрепарати в тваринництві

Опубліковано: журнал MultiKosmos, international edition 2014

Узбережжя Північного моря, визнане поряд з Ваттове морем об’єктом світової спадщини(World Heritage), вважається одним з найбільш красивих ландшафтів Німеччини. І тут же, на узбережжі Північного моря трохи на північ від Бремена, знаходиться ферма Йенса Тілена

Ландшафти в північній частині Німеччини представлені в основному великими рівнинами, полями і луками, використовуваними головним чином для інтенсивного сільського господарства. Звичайний випадок - великі агрокомпанії на 500 голів великої рогатої худоби. "Я зі своїми 340 тваринами і 130 гектарами землі - дуже середнє підприємство", - розповідає Йенс Тілен. 21 гектар його території використовується для вирощування зерна на корм худобі. Частина з його стада - підростаючий молодняк, і приблизно 170 голів - дійні корови із середньою продуктивністю близько 10 000 літрів молока на рік. Весь обсяг молока направляється в маслоробний цех на переробку.

Ландшафти в північній частині Німеччини представлені в основному великими рівнинами, полями і луками, використовуваними головним чином для інтенсивного сільського господарства. Звичайний випадок – великі агрокомпанії на 500 голів великої рогатої худоби. “Я зі своїми 340 тваринами і 130 гектарами землі – дуже середнє підприємство”, – розповідає Йенс Тілен. 21 гектар його території використовується для вирощування зерна на корм худобі. Частина з його стада – підростаючий молодняк, і приблизно 170 голів – дійні корови із середньою продуктивністю близько 10 000 літрів молока на рік. Весь обсяг молока направляється в маслоробний цех на переробку.

170 корів – дійні, їх продуктивність становить близько 10 000 літрів від корови на рік.


Йенс Тілен почав експериментувати з мікробіологічними препаратами і відкрив для себе продукцію Multikraft. З 2013 р він активно використовує у себе в господарстві ферментований екстракт трав (ФЕТ). Тепер же він отримав статус дилера і поширює продукцію Multikraft в північній Німеччині. Він із задоволенням ділиться своїми успішними дослідами використання Фет з іншими фермерами.

Йенс з великим ентузіазмом демонструє можливості системи “Bag/Box” для рідин. Така форма упаковки спочатку пропонувалася компанією Multikraft виключно для невеликих ємностей. Однак фахівці компанії швидко відреагували на зрослі потреби аграрного сектора і розробили барабани для систем “Bag/Box” на 500 і 1000 літрів. “Для мене можливість тривалого використання обсягу Фет – важливий критерій. Тому система “Bag/Box” викликає великий інтерес. Рідина, зібрана в ємності, здатна зберігатися тривалий період часу “, – розповідає фермер, що експериментує зараз з Фет при підготовці концентрованих кормів для корів і телят.

Тілен регулярно використовує Фет для силосування і в перші 14 днів життя телят. Фермер зауважив, що при силосуванні з використанням препаратів вторинної ферментації не відбувається. Крім того, він позитивно відгукується про результати процедури промивання копит із застосуванням Фет. Використання екстракту – адресна і регулярна операція, помітно зміцнює здоров’я тварин.

Обробка гною мікробіологічними препаратами помітно пригнічує процеси гниття, зменшує запах і кількість мух, крім того, ця процедура дозволяє оптимізувати консистенцію і знизити схильність до розшарування гною на тверду і рідку фракції. Такі характеристики однозначно переконали Йенса Тілена.

Цієї весни Йенс вперше використав Фет для обробки гною, що застосовується для удобрення грунту. “Хоча я не створив контрольного ділянки, який би дозволив точно порівняти результати, однак різниця однозначно помітна”, – зазначає Йенс. Він також зазначає виняткові результати лікування хвороб дійних корів екстрактом. Деякі його корови страждали від резистентного герпесу вимені.Без будь-якого успіху був апробований довгий список різноманітних лікарських препаратів. Але одного разу була застосована технологія Multikraft і незабаром стало помітно поліпшення.

Новорожденные телята также получают ферментированный экстракт трав.

“Проблема полягала в тому, що корочка на рані на вимені постійно ушкоджувалася в процесі доїння. Я обробляв затягувалися швидше і часто повністю зникали “, – повідомив Йенс Тілен після закінчення лікування.

Молочне господарство і відгодівлю:

Всього 340 голів

170 з яких – дійні корови

Виробництво молока:

10 000 літрів від корови на рік

Використання Фет (ферментованого екстракту трав):

– Відгодівля

– Силосування

Про досвід застосування ЕМочек при утриманні тварин і при компостуванні в статтях :

Схожі повідомлення