Інструкції

ІНСТРУКЦІЯ щодо застосування препарату “ЕМОЧКИ-Бокаші для компосту”

емочки бокаші для компосту

ІНСТРУКЦІЯ щодо застосування препарату “ЕМОЧКИ Бокаші для компосту”

Ефективні мікроорганізми – це сприятливі для довкілля і дружні до людей мікроорганізми, які, розмножуючись і допомагаючи один одному, швидко захоплюють лідерство в мікробіологічних спільнотах. В результаті цього відновлюється навколишнє середовище, руйнівні мікробіологічні процеси та їх наслідки (гниття, окислення, забруднення, неприємні запахи, різноманітні захворювання) поступаються місцем процесам позитивним – ферментації, оздоровленню, очищенню, освіженню і т.ін.

ЕМОЧКИ-Бокаші – це культура Ефективних Мікроорганізмів, зрощена на пшеничних висівках в оптимальних умовах.

Є кілька головних переваг бокаші перед іншими ЕМ-препаратами. По-перше, Ефективні Мікроорганізми застосовуються разом з власним поживним субстратом – пшеничними висівками, що забезпечує високу життєздатність мікроорганізмів при потрапленні у нове, часом вороже, середовище. Швидко знайти придатну поживу у таких умовах емочкам нелегко, тому “запас харчів” є доречним. По-друге, застосовувати бокаші легко та приємно!

«ЕМОЧКИ бокаші для компосту» – готовий до застосування комплексний мікробіологічний препарат. Використовується для ферментації і компостування кухонних харчових відходів, стійких до розкладання органічних решток (жири, масла, целюлоза), а також вмісту вуличних туалетів, септиків та вигрібних ям.

ПОРАДИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ

«ЕМОЧКИ бокаші для компосту» значно прискорюють ферментацію та компостування будь-яких органічних решток – трави, бадилля, листя, тирси, харчових відходів, гною та фекалій, в тому числі – жири, оливи, целюлозу, перетворюючи їх у корисне добриво для рослин (ЕМ-компост) за 2-3 місяці. Ефективність використання бокаші шляхом виготовлення ЕМ-компосту в кілька разів вища порівняно із звичайним внесенням їх у ґрунт! Компостна купа стає вашою власною лабораторією по вирощуванню Ефективних Мікроорганізмів.

Під час виготовлення ЕМ-компосту з харчових відходів на кухні витрати бокаші складають від 100 до 250 г (2-5 склянок) на 20-ти літрове відро. Якщо переважають відходи продуктів, походження яких викликає сумнів, то витрати бокаші слід збільшити. Необхідно щодня зливати ЕМ-настій (також чудове добриво), що накопичується в нижній частині відра. Для цього зручно користуватися побутовими ЕМ- компостерами з краником.

Компостування органічних відходів з додаванням органіки, що є стійкою до розкладання, рекомендується проводити анаеробним способом (без доступу повітря) за такою схемою:

  1. Компостування проводять у спеціальних компостерах-бункерах з пластику, бетону чи інших матеріалів, що можуть забезпечити герметичність, в ямах у землі або на поверхні грунту у буртах. В нижній частині купи слід організувати дренаж для відводу зайвої вологи.
  2. Органіку слід закладати пошарово, пересипаючи кожен шар бокашами для компосту (витрати 2-3 кг на 1 куб.м. органіки). Кожен шар, за потреби, зволожується, доводячи вологість матеріалів, що компостуються, до 35-40%, після чого органіка помірно ущільнюється. Якщо матеріали, що компостуються, містять мало солодких та азотистих сполук (тільки груба органіка), до води, якою зволожується купа, слід додати 1л меласи (цукрового сиропу або старого варення).
  3. Після укладання компостну купу щільно накривають повітронепроникним матеріалом (наприклад – поліетиленовою плівкою).
  4. Оптимальна температура для компостування становить 20-30 °С. За такої температури анаеробний компост робиться за 1,5-2 місяці.

Подібна технологія компостування може бути використана при формуванні компостних (теплих) грядок.

Органіка, ферментована з ЕМ-бокаші, є гарними харчами для дощових черв’яків, які швидко перероблять її на поживний та насичений корисними мікроорганізмами ЕМ-біогумус.

Компостування вмісту вуличних туалетів, септиків та вигрібних ям. Бокашики слід додавати регулярно по мірі користування пристроєм. Витрати препарату складають приблизно 3 кг на 1 куб.м матеріалів. При цьому буде відбуватися безперервна ферментація вмісту ємності, яка буде наповнюватися повільніше, а неприємні запахи будуть усунені.

ВАЖЛИВІ  ПРИМІТКИ

  • Пам’ятайте, що Емочки дуже вразливі! Спілкуйтеся та працюйте з ними лише у доброму гуморі, це значно підвищить їх ефективність!
  • Емочки-Бокаші можуть швидко зіпсуватися під впливом прямого сонячного випромінювання та вологи, вони не бояться морозів, тому зберігайте їх в сухому та темному місці при температурі від -10 до +20 ° С.
  • Використовуйте творчий підхід в роботі з Емочками і діліться з нами своїм досвідом! Відгук про роботу з препаратами можна залишити на сайті нашої компанії https://ecozaryad.com., а також в соцмережах:

https://www.facebook.com/zaryamicro              

ЗДОРОВ’Я ВАМ , ВАШІЙ РОДИНІ , ВАШІЙ ОСЕЛІ  ТА ВАШІЙ ЗЕМЛІ !

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *