Без рубрики

Посівні календарі: Місячний і Біодинамічний. В чому різниця

Про існування місячного календаря посадок знають навіть ті, хто ніяк не пов’язаний ні з садом, ні з городом. Ритми місяця враховують під час посадок, підживлення та інших фермерських робіт.

Але існує й менш відомий, але не менш ефективний календар – біодинамічний.

Що це за напрям і які суттєві відмінності в цих календарях, ми з вами і розглянемо.

Астрологія в сільському господарстві.

Для балансу таких чинників, як ґрунт, дренаж води, клімат і дата збору врожаю, значення місячних ритмів становить значний інтерес.

Вода в коренях, стеблах і листках рослин рухається за допомогою осмосу, змушуючи сік підніматися. Ми знаємо про вплив місяця на припливи і відливи, але також відомо, що під його магнетизмом відбувається хвилеподібний рух навіть твердих поверхонь. І адже можна використовувати це на свою користь, на своїй ділянці. Про цінність використання фаз місяця для садівництва згадувалося вже 1818 року в “Фермерському альманасі”

Місячний календар.

Цей календар можна назвати народним. Оскільки немає конкретної людини, яка придумала його. З давніх часів люди записували свої спостереження, щоб виявити закономірність, що і коли садити, щоб отримати кращий урожай. Місяць на небі, зі своїм циклом, мінливими фазами, які кожен міг спостерігати власними очима, став опорою і орієнтиром для людей.
Можна виділити 3 основні правила місячного календаря:

– на зростаючому Місяці висівають насіння овочів з плодоносною надземною частиною,       обрізають кущі;

– на спадаючому Місяці висівають насіння коренеплодів, пікірують розсаду, удобрюють     рослини.

– час, коли не можна ні сіяти, ні пересаджувати, ні взагалі що-небудь робити з рослинами –   повний місяць, молодик, день до і день після молодика.

Також є взаємозв’язок між розвитком рослин і тим, у якому знаку зодіаку перебував місяць у день посіву. Дні, коли місяць у знаках Рака, Скорпіона, Тельця і Риб, сприятливі для будь-яких садово-городніх робіт. Коли місяць у сузір’ї Лева, Овна і Водолія, краще нічого не садити, не сіяти, не обрізати і не пікірувати.

Біодинаміка.

Щоб перейти до самого календаря, давайте спочатку коротко познайомимося з напрямком Біодинаміка.

Біодинамічне сільське господарство – це метод ведення сільського господарства, за якого ферму розглядають як єдиний організм, що самопідтримується. Біодинамічне землеробство було концептуалізовано Рудольфом Штайнером, який інтегрував у сільськогосподарські техніки філософію, астрономію та інші науки.

Біодинамічний календар.

На початку 1960-х років Марія Тун розробила біодинамічний календар.
Коли Місяць обертається навколо Землі протягом свого 28-денного циклу, він перетинає 12 зодіакальних сузір’їв. Вона підкреслює, що орбіта Місяця і біодинамічні техніки пов’язані з астрономією, а не з астрологією, “календар фізичний, математичний, точний”.
Біодинамічний посівний календар заснований на твердженні Рудольфа Штайнера про те, що небесні тіла впливають на ріст і розвиток рослин. Таким чином, календар враховує не тільки фази місячного циклу, а й положення планет і зірок. Календар пов’язує елементи: земля, вогонь, повітря, вода з органами рослини і призначає періоди дій згідно із зодіаком.

До основних елементів біодинамічного календаря належать:

Фази Місяця: місяць, що зростає, вважається ідеальним для посадки, оскільки він сприяє зростанню над землею, а місяць, що убуває, підходить для розвитку коріння, що робить його чудовим часом для посадки коренеплодів або обрізки.

Місяць у знаках зодіаку: наприклад, коли місяць перебуває в земному знаку, вважається гарним часом для посіву або пересадки коренеплодів.

Висхідний і спадний місяць: коли Місяць сходить, він витягує енергію вгору, це час, відповідний для посіву та обрізання, а коли він спадає, енергія спрямовується вниз, що корисно для росту коренів і відновлення ґрунту. У цей час можна зайнятися компостуванням на натуральних препаратах, він збагачує ґрунт, покращуючи його структуру, вміст поживних речовин і мікробну активність. Для цього можна підібрати готові препарати – Добрива, біо-гумусну водичку з верьміферми або компостера, ЕМОЧКИ на нашому сайті. Всі вони перевірені в лабораторіях і збалансовані.

Який  календар обрати?

Як ми бачимо в обох календарях місяць посідає своє почесне місце і служить важливим орієнтиром. Біодинамічний календар
Марії Тун, на відміну від традиційного місячного, має більший спектр можливостей для створення цілісної системи землекористування, але й щоб вникнути в нього, необхідно приділити цьому напряму достатню кількість часу.
Місячний календар Олени Осипенко – це як мапа доріг,
користуючись якою,ви можете рухатись своїм життєвим шляхом
із найменшими витратами енергії та часу.

Інтеграція будь-якого календаря або будь-якої системи в практику вимагає здорового глузду. Отримана інформація допомагає оцінити обстановку й ухвалити відповідні рішення, але не передбачає сліпого слідування.

Надихайтеся природою і розвивайтеся разом з нею.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *